logo Сумський Палац
дітей та юнацтва

Шахи

Розклад

Початкова група 1 рік навчання

Основна група 2 рік навчання

Основна група 3 рік навчання

Сергій Олександрович Полєсський

керівник гуртка, КМС з шахів, Міжнародний арбітр з шахів

У шаховому гуртку кожен зможе вивчити головні моменти шахової майстерності, а також розвинути логічне мислення і здатність швидко приймати рішення, навчитись долати поразки та аналізувати помилки з прагненням до здобуття досвіду, бути уважним і дисциплінованим.

Шаховий гурток існує у Сумському Палаці дітей та юнацтва з 1993 року. До 2006 року гуртком керував Олександр Микитович Прилепський, а з 2006 ним керує Сергій Олександрович Полєсський. 

Гурток зорієнтований на дітей віком від 6 до 12 років та працює за програмою фізкультурно-спортивного напряму.

Навчальна програма гуртка початкового та основного рівнів передбачає 3 роки навчання:

На першому році навчання діти отримують знання про історію походження шахів, опановують елементарні основи шахової гри, вивчають шахові нотації, отримують досвід участі в любительських зустрічах, міських змаганнях і турнірах.

Під час навчання за основним рівнем передбачена спеціальна підготовка вихованців: ознайомлення з творчістю видатних шахістів, засвоєння основних знань, умінь і навичок розіграшу шахової партії на всіх її стадіях, формування навичок аналізу, опанування принципів складання дебютного репертуару, поглиблення знань про складні шахові закінчення, залучення до практичної гри та участі у різноманітних змаганнях.

Головна мета спортивної підготовки вихованців – досягнення успіхів у змаганнях різного ступеня (клуб, місто, область, Україна). В основі програми – концентричний метод навчання, що дозволяє через певний час повертатися до розглянутих тем на поглибленій основі.