Мистецтво
Спорт
Танці

Народний художній колектив Ансамбль сучасного бального танцю “Веселка”

Розклад

І група

 • понеділок: 17:00 – 19:00
 • середа: 17:00 – 19:00
 • п’ятниця: 17:00 – 19:00

ІІ група

 • понеділок: 19:00 – 21:00
 • середа: 19:00 – 21:00
 • п’ятниця: 19:00 – 21:00

Сергій Володимирович Маковецький

керівник гуртка, відмінник освіти України, нагороджений почесною відзнакою СМР “За майстерність”

Педагоги:

Дмитро Сергійович Татаренко

Інна Іванівна Вакуленко

Інна Сергіївна Демченко

У програмі навчання:

 • європейські бальні танці;
 • латиноамериканські бальні танці;
 • класичний танець;
 • джаз-модерн;
 • популярні соціальні танці.

Народний художній колектив ансамбль сучасного бального танцю “Веселка” створений у 1983 році Ждановським О.Д. та став справжньою школою майстерності для багатьох вихованців. З 1991 року керівником колективу став Маковецький Сергій Володимирович.

На заняттях дітей не тільки навчають танцювати, а й створюють для них таке середовище, де б різнобічно розвивалися їх здібності, інтелект і духовний світ у гармонійній єдності з мистецтвом танцю. Окрім вивчення танців європейської та латиноамериканської програм, діти відвідують заняття з хореографії, загальної фізичної підготовки, стретчингу. Навіть маленькі танцюристи будуть мати змогу проявити себе на відкритих заняттях або взяти участь у змаганнях.

Навчальна програма реалізується у гуртку художньо-естетичного напряму та спрямована на вихованців віком від 5 до 18 років.

Програма передбачає 8 років навчання: для груп початкового навчального рівня (2 роки), основного навчального рівня (4 роки), вищого навчального рівня (2 роки):

 • 1-й рік – початковий рівень – 3 год. на тиждень;
 • 2-й рік – початковий рівень – 4 год. на тиждень;
 • 3-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 4-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 5-й рік – основний рівень – 8 год. на тиждень;
 • 6-й рік – основний рівень – 8 год. на тиждень;
 • 7-й рік – вищий рівень – 9 год. тиждень;
 • 8-й рік – вищий рівень – 9 год. на тиждень.

Програма початкового навчального рівня зорієнтована на дітей 5-8 років і передбачає опановування вихованцями елементарних хореографічних умінь та включає базові хореографічні елементи. Основна увага на цьому рівні звертається на колективно-порядкові та музично-ритмічні, ігрові вправи, вправи класичного танцю біля станка та на середині залу. Для вихованців початкового навчального рівня складаються нескладні танцювальні, сюжетні композиції, ураховуючи фізичні можливості та рівень підготовки вихованців. За програмою початкового навчального рівня вихованці ознайомлюються із деякими українськими бальними танцями та основними рухами танців основної програми. Музичний матеріал є художнім, доступним для розуміння, із чітким ритмом та нескладною побудовою музичних фраз.

Вихованці 9-14 років займаються за програмою основного навчального рівня, яка передбачає вивчення елементів класичного танцю, опановування базовими рухами історико-побутових танців, сучасними напрямами хореографії, особливостями манери виконання танців європейської та латиноамериканської програм. Великий інтерес для даної вікової категорії представляють танці з сюжетом, розучуючи які вихованці можуть вносити своє бачення, проявляючи спостережливість та фантазію.

Заняття вищого рівня розраховані на вихованців 15-18 років і спрямовані на вивчення варіацій підвищеної складності танців, відпрацювання вихованцями техніки та манер виконання танців основної програми – танців європейської та латиноамериканської програм; спрямовані на їх духовно-естетичне самовдосконалення та професійне самовизначення. З метою підвищення танцювальної майстерності вихованців вищого навчального рівня, значна увага акцентується на індивідуальній роботі з ними. Танцювальний репертуар для вихованців вищого навчального рівня спрямований на розвиток їх художнього смаку. До нього ставляться вимоги єдності змісту й форми, творчості та яскравості у втіленні художніх образів. Вихованці вищого навчального рівня беруть активну участь в обговоренні сюжету, образів, ідей і разом із педагогом вони стають співавторами номера. Лексичний матеріал вивчається окремими рухами, танцювальними комбінаціями, котрі потім педагог поєднує в єдиний малюнок танцю.

“Веселка” – це не лише колектив бального танцю, перш за все, це велика дружня родина! У колективі склалися свої традиції: вихованці разом з батьками завжди святкують початок і закінчення танцювального сезону, Дні народження, Новий рік, влаштовують відкриті тематичні практики, командні змагання, відвідують концерти, спектаклі. Щороку для вихованців колективу проводяться Літні тренувальні збори, де діти мають можливість не лише підготуватись до нового танцювального сезону, а й весело провести час разом зі своїми друзями.

“Веселка” – переможець багатьох міських і обласних конкурсів дитячої та юнацької творчості, Всеукраїнського конкурсу-фестивалю “Наша земля Україна”, двічі володар “Гран-прі” Міжнародного фестивалю дитячої творчості “Золотий лелека” та багатьох інших. Ансамбль став ініціатором чудової традиції в нашому місті – проведення міського свята бального танцю, відкритих турнірів зі спортивних танців, що вже само собою має великий естетичний і виховний сенс. Спортивні пари ансамблю – переможці та призери чемпіонатів України, Польщі, Австрії, Голландії, що дає можливість утвердити себе й пережити миті успіху.

Історія колективу:

1983 – створення при Сумському Палаці піонерів та школярів ансамблю сучасного бального танцю під керівництвом Ждановського О. Д.

1984 – 1-й танцювальний турнір серед школярів міста Сум.

1985-1986 – ансамбль «Веселка» лауреат 2 та 3 Всесоюзного фестивалю народної творчості.

1987 – ансамбль «Веселка» отримує звання «Зразковий художній колектив».

1988 – проведення турніру сучасного бального танцю, присвяченого 5-й річниці ансамблю.

1989 – перемога в Міжнародному конкурсі бального танцю в м. Враца.

1991 – засновник ансамблю Ждановський О. Д. передає керівництво ансамблем своєму вихованцеві – Маковецькому С. В.

1992 – участь у конкурсі «Утренняя звезда», м. Москва.

1993 – лауреат Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості в «Молодій гвардії», м. Одеса.

1994-1997 – спортивні пари фіналісти, призери, переможці Всеукраїнських та Міжнародних турнірів.

1996 – Підтвердження звання «Зразковий» художній колектив. Створення Сумської міської аматорської федерації та спорту.

1998 – шоу-концерт, присвячений 15-й річниці колективу «Веселка».

1998-2003 – ансамбль «Веселка» – організатор і учасник турнірів та фестивалів дитячої творчості «рожева пантера», Міжнародного фестивалю «Зоряний світ», турнірів «Суми», змагань на «Кубок міського голови». Спортивні пари ансамблю стають переможцями й призерами Міжнародних та Всеукраїнських турнірів, призерами чемпіонату України зі спортивних танців, переможцями та призерами турнірів у Польщі, Австрії, Голландії.

2003 – шоу-концерт, присвячений 20-й річниці ансамблю.

2004 – ансамблю «Веселка» отримує звання «Народний художній колектив».

2003-2008 – ансамбль «Веселка» – організатор і учасник турнірів та фестивалів спортивних танців. Спортивні пари, вихованці ансамблю, стають призерами та переможцями змагань з бальних танців, Міжнародних турнірів у Німеччині, Чехії, Малайзії, Таїланді, переможцями чемпіонату Швеції, срібними призерами чемпіонату Франції серед професіоналів, чемпіонату Європи.

2009 – підтвердження звання «Народний художній колектив».

2010 – ансамбль переможець всеукраїнського фестивалю «Ми діти твої, Україно».

2009-2013 – проведення відкритих фестивалів сучасного бального танцю «Кубок СМАФТ», «Зоряний світ», спортивні пари колективу стають багаторазовими переможцями всеукраїнських змагань.

2011-2013 – спортивні пари, вихованці колективу стають переможцями та призерами Чемпіонату України, срібними призерами Чемпіонату Європи та Чемпіонату Світу, чемпіонами Blackpool Dance Junior Festival.

2012 – участь у Чемпіонаті України 2014 року зі спортивних танців.

2013 – керівник «Веселки» Маковецький С. В. нагороджений Почесною відзнакою Сумської міської ради «За заслуги перед містом».

2013 – святковий концерт до 30-тиріччя ансамблю «Веселка».

2015 – участь і перемоги у конкурсах спортивних танців “Winter Cup 2015” (м. Харків), «Кубок Полтавщини», «Дзеркальний струмінь – 2015» (м. Харків), «Чемпіонат Харкова – 2015», «Кубок Харківської області-2015».

2016 – переможці і призери всеукраїнських і міжнародних змагань 10 Dance Festival, Little stars, Odessa Open CUP, Кубок України, Кубок губернатора, Полтавський вальс, Національний Чемпіонат України

2017 – переможці і призери Kharkiv dance festival, Diamant Cup, Ternopil Grande Cup, Royal dance festival, Ukrainian open cup, KYIV OPEN Cup, Весняний вальс, Ритми Дніпра, Кубок Олімпа.

2018 – участь у найпрестижніших змаганнях в сіті бального танцю Blackpool Dance Festival (Англія), WDC ALL EUROPEAN CHAMPIONSHIPS, Кубок чемпіона, Каштани Києва, Відзнака, Зоряний шлях

2019 – WDC ALL OPENWORLD CHAMPIONSHIP 10 DANCE (Poland), Запалюючи зірки, Кубок України, Ритми Києва, Танцювальний марафон, Чемпіонат України, Прем’єра 2019.

2020 – Proart Dance Festival, Minsk Open, Ideal Cup, Dimond Dance, Kyiv Grand Cup, IDSA Championship, Ukrdance Cup, Crystal Cup.

У 2021 році наказом Міністерства освіти і науки України було підтверджене почесне звання «Народний художній колектив».

2021 – Masters Dance, New Year dance party, Elegant Cup, Carnaval dance festival, Odesa Grand Prix, Star dance, Чемпіонат ХМФСТ, Бал чемпіонів, Зимова Зірка, Кубок України, Каштани Києва, Кубок діадеми, Крок до зірок, Стань зіркою.

На новий навчальний рік ансамбль сучасного бального танцю “Веселка” проводить набір дітей від 5 років до груп початкового рівня навчання. Із собою мати чешки або балетки, шорти й футболка для хлопчиків, лосини й футболка для дівчаток.