Мистецтво
Ручні вироби

Студія образотворчого мистецтва “Країна мистецтва”

Розклад

 • субота: 13:00 – 15:45
 • неділя: 13:00 – 15:45

 

Діти 5-6 років

Записатися

Діти 7-8 років

Записатися

Діти 13-14 років

Записатися

Діти 15-18 років

Записатися

Валентина Миколаївна Коздровська

керівник студії, керівник гуртка-методист, заслужений майстер народної творчості України,
член Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Педагоги студії:

Анастасія Петрівна Федорова

Людмила Володимирівна Діжевська

Анна Володимирівна Гаранжа

педагог студії, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Дар’я Олександрівна Шерстюк

Образотворча діяльність – одна з найдоступніших й емоційно захопливих форм творчості, що здійснює на дітей чи не найефективніший вплив, адже завдяки своїй універсальності плідно розвиває емоційно-чуттєву сферу вихованців, поглиблює знання, інтенсифікує візуальний і сенсорний досвід, формує загальну та естетичну культуру, а також певною мірою впливає на внутрішній світ та залучає дітей до людських емоцій, виховує здатність орієнтуватися в навколишньому світі, пробуджує чуттєвість до сприйняття прекрасного, стимулює розвиток образного мислення, асоціативної пам’яті.

Образотворча діяльність є одним із найцікавіших занять для дітей. Вона надає можливість доступними засобами висловити емоційний стан дитини, її ставлення до навколишнього світу, продемонструвати вміння самостійно створювати прекрасне та бачити його у творах мистецтва.

Заняття у Студії зорієнтовані на дітей віком від 5 до 18 років. Студія працює за програмою художньо-естетичного напряму.

Навчальна програма гуртка початкового, основного та вищого навчальних рівнів передбачає 10 років навчання:

 • 1-й рік – початковий рівень – 2 год. на тиждень;
 • 2-й рік – початковий рівень – 2 год. на тиждень;
 • 3-й рік – початковий рівень – 4 год. на тиждень;
 • 4-й рік – початковий рівень – 4 год. на тиждень;
 • 5-й рік – основний рівень – 4 год. на тиждень;
 • 6-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 7-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 8-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 9-й рік – вищий рівень – 6 год. на тиждень;
 • 10-й рік – вищий рівень – 6 год. на тиждень.

Протягом перших двох років навчання передбачено введення дітей у світ образотворчого мистецтва, ознайомлення їх з особливостями малювання олівцем та фарбами, оволодіння первинними навичками роботи з фарбами, пластиліном, кольоровим папером та клеєм, освоєння найпростіших графічних технік та матеріалів, ознайомлення з деякими жанрами образотворчого мистецтва (портретом, анімалістичним жанром), цікавими графічними техніками (монотипією, аерографією, фротажем, гратажем, кляксографією). Діти 7-10 років отримують елементарні знання про види образотворчого мистецтва, на заняттях особлива увага приділяється вивченню “мови” мистецтва, художніх матеріалів та технік, прийомів роботи. Вихованці ознайомлюються з основами кольорознавства, вчаться передавати “закритий” та “відкритий” простір, форму предметів, вивчають елементарні закони композиції. Вихованці оволодівають такими техніками, як “друкування листям”, “акватипія” (імітація), “малюнок свічкою”, “аплікація”, “мозаїка”, “аерографія”, “витинанка” тощо.

Заняття основного рівня спрямовані на опанування знань з основних мистецьких дисциплін, пізнання основних видів та жанрів візуального мистецтва, історії образотворчого мистецтва, основних законів побудови художнього твору. Звертається увага на формування у вихованців художньо-практичних умінь та навичок роботи з різними художніми матеріалами, використання виражальних засобів графіки, живопису та інших видів мистецтва, стимулюється творча активність дітей.

Під час навчання за вищим рівнем вихованці поглиблюють знання з історії образотворчого мистецтва, удосконалюються їхні практичні навички з графіки, живопису, композиції, скульптури, основ дизайну. Приділяється увага формуванню допрофесійних навичок вихованців із метою їх подальшої освіти за цим напрямком.

За довгий час існування Студія розширила напрями творчої діяльності, збільшилася чисельно, зріс рівень дитячих робіт. Творчі здобутки вихованців “Країни мистецтв” демонструються в художній галереї Палацу, на міських та обласних виставках “Юні художники Сумщини”, “Барви дитинства”, “Любе місто моє”, “Податки очима дітей”, “Я пізнаю якісну продукцію” та інші. Чимало вагомих нагород отримують діти на Всеукраїнських та Міжнародних виставках-конкурсах дитячої художньої творчості. Студія ініціювала проведення міських заходів: “День художника”, конкурс-пленер “Любе місто моє”, міжрегіональна виставка “Школа-студія “Батік”.

Студія образотворчого мистецтва є тим місцем, де панує атмосфера доброти, розуміння та єдності. Це світ цікавого життя, а кожне заняття для дитини є унікальною мандрівкою до країни кращих витворів світового та вітчизняного мистецтва.

Сторінка колективу у Facebook