Акторська майстерність
Мистецтво

Народний художній колектив Театр юних “Шпаківня”

Валерія Ігорівна Бабенко

керівник колективу

Педагоги:

Юлія Володимирівна Котьолкіна

педагог з хореографії

Алла Леонідівна Сапфірова

педагог зі сценічної мови, вокалу

Театр – одна з найбільш наочних, видовищних, яскравих та емоційно насичених форм естетичного відображення дійсності, що спрямована на забезпечення гармонії розуму та почуттів.

Особливістю театрального мистецтва є його синтетична природа, оскільки у ньому поєднано мистецтво слова, дії, образотворче мистецтво, музика, хореографія. Театральний гурток – це можливість для дитини виразити себе, реалізувати свій творчий потенціал, розкритися, розвинути свої творчі здібності й нахили.

Театральне мистецтво є унікальним засобом духовного розвитку дитини. Вихованці колективу вчаться майстерності естрадного читання, вільному спілкуванню з глядачем, а також вивчають такі дисципліни:

  • Акторська майстерність
  • Хореографія
  • Сценічна пластика
  • Сценічна мова
  • Вокал

Гурток зорієнтований на дітей віком від 6 до 18 років та працює за програмою художньо-естетичного напряму.

Навчальна програма гуртка початкового, основного та вищого навчальних рівнів передбачає 6 років навчання:

 • 1-й рік – початковий рівень – 6 год. на тиждень;
 • 2-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 3-й рік – основний рівень – 9 год. на тиждень;
 • 4-й рік та наступні роки – вищий рівень – 12 год. на тиждень.

На першому році навчання звертається увага на виявлення творчих здібностей вихованців, підготовку їх до різноманітної діяльності, яку зумовлює специфіка театру. Результатом занять на цьому рівні є уміння вихованців чути та бачити, слухати, фантазувати, уявляти.

Заняття основного рівня спрямовані на формування практичних акторських навичок. Протягом цих років навчання обдаровані діти з групи основного рівня об’єднуються у зведену групу основного складу, силами якої здійснюються основні постановки театру. Результатом навчання цього рівня є взаємодія з партнером, володіння голосом та тілом.

Під час навчання за вищим рівнем удосконалюються знання та уміння вихованців із подальшою орієнтацією на професійну підготовку. Результатом навчання є закріплення, розширення знань і навичок з основних дисциплін, розвиток фантазії та асоціативного мислення, показ вистав і підтримка постійного репертуару.

Діяльність колективу досить різнобічна: від сценічних постановок, вистав, інсценівок, казок до виступів привітальної групи в театралізованій манері. Усі вистави «Шпаківні» збирають аншлаги, на кожну прем’єру весь колектив Палацу чекає з нетерпінням.

Головна мета театру юних – не тільки підготувати акторів, а висвітлити внутрішній світ дитини, відкрити джерела енергії й любові, допомогти розкрити свій потенціал методами художньої виразності. Заняття в «Шпаківні» дають унікальну можливість пізнання світу: вчать мислити, бачити, чути, любити, страждати, жити. Вони сприяють духовному та гармонійному розвитку дітей, формують художній смак, ознайомлюють з кращими зразками української та світової драматургії.

Педагогічний склад на чолі з керівником Загоняйко С.А. творчо ставиться до своєї роботи, постійно працює над пошуком нових цікавих форм роботи з дітьми, вміло поєднує теоретичні знання в театральному жанрі з вимогами сьогодення. Особливу увагу педагоги приділяють питанням естетичного виховання, збереженню історичної та культурної спадщини українського народу, прищепленню любові до рідного краю, національної та світової культури та традицій. На основі багаторічного досвіду Загоняйко С.О. створила власну навчальну програму «Театральне мистецтво», в якій передбачено комплексний підхід до вивчення театральних дисциплін вихованцями театру. У 2016 році програма отримала гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Історія колективу:

  • Театр юних «Шпаківня» був заснований у 1995 році під керівництвом народної артистки України Сокол О.М.
  • З 1997 року керівником театру є Загоняйко Світлана Олександрівна.
  • У 2006 році театру юних «Шпаківня» було присвоєно звання «Зразковий художній колектив України».
  • У 2011 році «Шпаківні» присвоєно почесне звання «Народний художній колектив України».
  • 2016, 2021 роки колектив підтвердив почесне звання «Народний художній колектив України».
  • У 2021 році «Шпаківня» нагороджена дипломами за «Кращий акторський ансамбль», «Кращу режисерську роботу», Гран-прі фестивалю «Зірки виходять на сцену» у Скадовську.

Вихованці колективу є володарями Гран-прі, лауреатами, дипломантами міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів театрального мистецтва, читацьких конкурсів.

За роки існування театру чимало його випускників продовжують навчання у закладах вищої освіти за напрямком театрального мистецтва в Україні та за її межами, працюють професійними акторами, діячами культури, педагогами в колективі театру юних «Шпаківня».

Ми з нетерпінням чекаємо вас на прослуховування до нашої дружньої творчої родини за попереднім записом.