Мистецтво
Спорт
Танці

Народний художній колектив Театр танцю “Пігмаліон”

Розклад

І група

 • понеділок: 00:00 – 00:00
 • середа: 00:00 – 00:00

ІІ група

 • вівторок: 00:00 – 00:00
 • п’ятниця: 00:00 – 00:00

Вікторія Валентинівна Артюх

керівник гуртка, відмінник освіти України

ПЕДАГОГИ:

Уляна Сергіївна Куцокінь

Анна Валеріївна Маншиліна

Театру танцю “Пігмаліон” – це простір хореографічного мистецтва – естрадного танцю як особливої музично-хореографічної мініатюри, ідея якої виражена в чіткій драматургічній побудові з експозицією, зав’язкою, кульмінацією та фіналом. Кожен номер колективу – це справжнє театральне дійство, в якому поєднано музичний супровід, хореографічна лексика, акторська виразність вихованців та режисерська ідея.

Заняття в колективі передбачають інтеграції хореографії, ритміки, музики, художньої культури та фізичного виховання.

У програмі навчання:

 • сучасний естрадний танець;
 • класичний танець;
 • джаз-модерн.

Гурток зорієнтований на дітей віком від 5 до 16 років та працює за програмою художньо-естетичного напряму.

Навчальна програма гуртка початкового, основного та вищого навчальних рівнів передбачає 10 років навчання:

 • 1-й рік – початковий рівень – 3 год. на тиждень;
 • 2-й рік – початковий рівень – 3 год. на тиждень;
 • 3-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 4-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 5-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 6-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
 • 7-й рік – вищий рівень – 9 год. на тиждень;
 • 8-й рік – вищий рівень – 9 год. на тиждень;
 • 9-й рік – вищий рівень – 9 год. на тиждень;
 • 10-й рік – вищий рівень – 9 год. на тиждень.

Перші два роки навчання діти віком 5-6 років опановують елементарні знання та уміння з хореографії, вчаться основним танцювальним позиціям і положенням, ознайомлюються з простими танцювальними рухами. Особлива увага приділяється розвитку почуття музичного ритму, пластики тіла, художнього смаку, дружності, згуртованості, уміння працювати в колективі.

Під час навчання за основним рівнем вихованці віком 7-10 років вивчають танцювальні рухи, ознайомлюються з основними жанрами хореографії та опановують навички правильного і вправного володіння своїм тілом, розвивають уміння передавати особливості свого внутрішнього світу за допомогою танцю. Заняття спрямовані на розвиток координації рухів, гнучкості, пластичності, виховання граціозності, художньо-естетичних смаків.

Навчання вихованців вищого рівня віком 11-16 років спрямоване на закріплення, систематизацію та поглиблення хореографічних знань і умінь, удосконалення виконання елементів та прийомів сучасного танцю (модерну, хіп-хопу, контемпорарі, дансхолу). Особлива увага акцентується на розвитку віртуозності, артистизму, природної грації рухів, гнучкості, спритності, пластичності, координації, здатності передавати почуття й емоції через танець. На заняттях удосконалюються уміння передавати композиційні малюнки відповідно до музичного твору, стилю музики, формуються здібності до творчої імпровізації, розкривається характер та індивідуальність кожної дитини.

Заняття зорієнтовані на формування системи знань про стилі та жанри, особливості художньо-образної мови хореографічного мистецтва, засоби хореографічної виразності, виразні танцювальні рухи як специфічну мову, естетичний потенціал рухів людини; опанування практичних вмінь та навичок в практичній танцювальній діяльності із можливим застосуванням їх у житті, набуття культури рухів; розвиток творчих здібностей, навичок творчої імпровізації, розширення та збагачення художньо-естетичного та емоційно-чуттєвого досвіду вихованців; виховання художніх інтересів, смаків, духовних та морально-ціннісних орієнтирів.

Народний художній колектив Театр танцю «Пігмаліон» був створений Вікторією Валентинівною Артюх понад 20 років тому. Чому ж саме «Пігмаліон»? Усім, певно, добре відомий давньогрецький міф про скульптора Пігмаліона, що створив фігуру дівчини-красуні, у яку потім закохався. Він хотів прожити з нею усе життя, тому попросив богів, щоб вони оживили її. Саме в образі цього скульптора закодована основна ідея важливості вчитися не лише танцювальним рухам, а ще й танцю емоцій та переживань, танцю життя.

«Пігмаліон» бере активну участь у багатьох конкурсах і чемпіонатах. Але головна мета колективу – це далеко не перемога. «Пігмаліон» прагне дарувати оточенню естетичне задоволення, хороший настрій та позитивні емоції кожним своїм виступом.

Певною родзинкою колективу є цікава традиція: кожного року, у середині січня, театр танцю проводить так званий «капусник», тобто жартівливий новорічний концерт, і показує не лише свої професійні номери, а й виступи, які вихованці «Пігмаліону» придумали та поставили самостійно. Особливими номерами стають постановки батьків дітей, які пародіюють танці своїх дітей.

Підтримці, яку надають батьки «Пігмаліону», можна позаздрити. Під час кожного виступу колективу вони найактивніші вболівальники та глядачі, бурхливі оплески яких дуже надихають маленьких танцівників.

“Пігмаліон” – це одна дружня родина зі своїми традиціями, звичаями, зі своїми жартами. Вони завжди подорожують разом, відпочивають, але водночас завжди наполегливо працюють, удосконалюючи свою майстерність та даруючи людям щастя, радість, позитив.