Мистецтво
Спів

Народний художній колектив Вокально-хоровий колектив “Мозаїка”

Розклад

І група

 • понеділок: 00:00 – 00:00
 • середа: 00:00 – 00:00
 • п’ятниця: 00:00 – 00:00

ІІ група

 • понеділок: 00:00 – 00:00
 • середа: 00:00 – 00:00
 • п’ятниця: 00:00 – 00:00

Галина Леонідівна Паненко

керівник гуртка

Лариса Михайлівна Ільченко

педагог колективу

Маргарита Іванівна Падалка

акомпаніатор

Олена Володимирівна Ємельяненко

акомпаніатор

Людмила Миколаївна Шатілова 

акомпаніатор

Тетяна Володимирівна Сердюк

балетмейстер

Хорове мистецтво в колективі є засобом музично-творчого розвитку вихованців, навчає їх вокально-хоровим прийомам, формує почуття колективізму і дружби, сприяє гармонійному розвитку особистості вихованців, надає естетичного забарвлення духовному життю дітей.

Вокально-хоровий колектив “Мозаїка” створено у 2010 році з ініціативи Паненко Г.Л.

Гурток зорієнтований на дітей віком від 6 до 18 років та працює за програмою художньо-естетичного напряму.

Навчальна програма гуртка початкового, основного, вищого навчальних рівнів передбачає 7 років навчання:

 • 1-й рік – початковий рівень – 2 год. на тиждень;
 • 2-й рік – початковий рівень – 4 год. на тиждень;
 • 3-й рік – основний рівень – 4 год. на тиждень;
 • 4-й рік – основний рівень – 4 год. на тиждень;
 • 5-й рік – основний рівень – 4 год. на тиждень;
 • 6-й рік – вищий рівень – 6 год. тиждень;
 • 7-й рік – вищий рівень – 6 год. на тиждень.

На початковому рівні діти знайомляться з елементарними поняттями музичної грамоти, опановують первинні вокальні уміння та навички: правила співу, співацьку поставу і дихання, диригентські жести, спів по нотах найпростіших мелодій в розмірах 2/4, 3/4 з нескладними ритмічними групами. Розучуються музично-ритмічні рухи у вигляді крокування, “вільних” танців і диригування, інсценування та рольове виконання, що допомагають дітям молодшого шкільного віку наочно передати своє бачення художнього образу, відчуття настрою, характеру та розвитку вокального твору. Значна увага приділяється проведенню музичних ігор з метою розвитку музичних та творчих здібностей, уваги, мислення, пам’яті вихованців.

Заняття основного рівня спрямовані на вивчення та відпрацювання вокально-хорових навичок, розвиток творчих здібностей вихованців. Продовжується виховання у дітей любові до музики та прагнення до музичного вдосконалення шляхом створення на занятті творчої цікавої, психологічно комфортної атмосфери художнього спілкування з музичним мистецтвом. Педагогом забезпечується баланс між народною, класичною та сучасною музикою, створюються умови для успішного вокального розвитку дітей із різним рівнем музикальних здібностей. Вихованці поглиблюють свої знання з елементарної музичної грамоти, співають із листа мелодії у тональностях до п’яти знаків у розмірах 2/4, 3/4, 4/4 з хроматизмами, модуляціями та двоголосні й триголосні вправи, виконують ритмічні вправи з використанням пройдених ритмічних груп. Здійснюється робота над удосконаленням вокальної техніки, розвитком артистизму виконання та підготовка дітей до концертних виступів.

Під час навчання за вищим рівнем удосконалюються та розширюються вокально-хорові навички, які вихованці набули в групах основного рівня. Здійснюється робота над опановуванням навичок дихання, набуттям співацької опори та вокального тону, динаміки звука, напруженого звукоутворення з ефективним використанням резонаторів. Вихованці вчаться вільно володіти артикуляційним апаратом та видами вокальної техніки. Значна увага приділяється роботі над хоровим репертуаром, виконанню творів a capella в найкращих зразках класичної спадщини, співу творів різноманітних стилів і напрямків українських і закордонних композиторів. На заняттях вихованці вчаться працювати з хоровою партитурою, аналізувати її складні місця, володіти співом канонів і поліфонічних творів.

Тривалість занять для дітей віком 5-7 років становить 45 хвилин, для дітей віком 8-12 років – 1,5 години, для дітей віком 13-16 років – 2 години 30 хвилин.

У репертуарі колективу твори зарубіжних та вітчизняних композиторів.

Вокально-хоровий колектив “Мозаїка” є учасником і переможцем багатьох вокальних конкурсів міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

У червні 2021 року на міжнародному фестивалі-конкурсі “Морський бриз” наш колектив брав участь та отримав у номінації “Вокал” найвищу нагороду – Гран-Прі. Колектив є засновником Всеукраїнського дитячо-юнацького вокально-хорового фестивалю-конкурсу “Мозаїка пісень”.Запрошуємо дітей у наш дружній колектив. Талановиті та закохані у свою справу педагоги будуть робити все можливе, щоб ваша дитина змогла реалізувати свої здібності, підкорити сцену та стати справжньою зіркою вокального мистецтва не тільки у хоровій справі, але й у сольному співі.

Сторінка колективу у Facebook