Інтелектуальний розвиток
Рідна мова

Профі з української

Реєстрація в гурток

Розклад

Група 1 А

  • середа: 16:00 – 17:30
  • субота: 12:00 – 13:30

Група 1 Б

  • четвер: 17:30 – 19:00
  • субота: 15:00 – 16:30

Тетяна Миколаївна Сєрих

керівник гуртка, доктор філософії

Мова – це культурний код нації. Мовлення кожної людини відображає її внутрішній світ, її духовне багатство, інтелектуальні здібності, а рівень функціонування рідної мови серед її носіїв формує уявлення про цілу країну.

Мета діяльності гуртка – формування освіченої, грамотної, цілісної особистості, інноватора і патріота у процесі поглибленого вивчення української мови.

Програма гуртка націлена на гуманітарний розвиток вихованців та їх ґрунтовну підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, національного мультипредметного тесту та державної підсумкової атестації.

Гурток зорієнтований на учнів 9, 10, 11 класів та працює за програмою гуманітарного напряму.

Навчальна програма гуртка передбачає 1 рік навчання:

  • 1-й рік – основний рівень – 4 год. на тиждень.

Вихованці, які потребують професійної допомоги для поглиблення знань відповідно до творчих здібностей, обдарованості та з метою вдосконалення набутих навичок, умінь, мають можливість отримувати індивідуальні консультації.

Заняття гуртка спрямовані на інтенсивне поглиблення та систематизацію знань з основних розділів лінгвістики української мови: фонетики, орфоепії, графіки, орфографії, морфеміки, словотвору, лексикології, фразеології, морфології, синтаксису, стилістики. На заняттях збагачуємо словниковий запас та формуємо навички стандартизованого тестування.

Методика підготовки майбутніх учасників зовнішнього незалежного оцінювання ґрунтується на комплексному підході на основі тісної взаємодії словесних, наочних, практичних, творчих, ігрових, проблемно-пошукових методів навчання та виховання. Активно використовуються інтерактивні технології за допомогою сучасних технічних засобів навчання.

Вихованці долучаються до різноманітних проєктів та виховних заходів, наприклад: інтерактивна настільна гра про безпечне працевлаштування «Джоббі» (проведено 11 лютого 2023 р.; ведуча та співавторка проєкту – Колесникова Юліана, членкиня команди “26-й трамвай” м. Харків). «Джоббі» – це проєкт, розроблений харківськими школярками, які стали фіналістками інноваційної програми для молоді «UPSHIFT», що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Фондом «Професійний розвиток Харкова. У межах заходу гуртківці прослухали мінілекцію Колесникової Тетяни «Гендерні окуляри» про рівність усіх людей та цінність кожного як особистості, про почуття власної гідності та необхідність захищати свої права, бо «ми різні, але рівні». Детальніше про заходи за покликанням.

Серед заходів, організованих для гуртківців, була і зустріч з поетами Сумщини (16 жовтня 2021 р.; деталі за покликанням).

За роки існування гуртка вже склалися свої традиції збиратися в дружньому колі в позанавчальний час.

Долучайтесь до нашого дружнього кола творчих особистостей із бажанням успішно скласти ЗНО, ДПА та НМТ!