Мистецтво
Спів

Народний художній колектив Вокальний ансамбль “Труля-ля-та”

Розклад

І група

 • понеділок: 00:00 – 00:00
 • середа: 00:00 – 00:00

ІІ група

 • вівторок: 00:00 – 00:00
 • п’ятниця: 00:00 – 00:00

Олена Василівна Сай

керівник гуртка, відмінник освіти України

Сапфірова Алла Леонідівна Сапфірова

акомпаніатор

Вокальний ансамбль «Труля-ля-та» був створений у 1995 році в Палаці дітей та юнацтва педагогом Оленою Василівною Сай. У 2011 ансамбль отримав звання Народного художнього колективу.

Сьогодні колектив складається з початкового, основного та вищого рівнів вихованців, налічує понад 60 дітей і підлітків віком від 5 до 15 років. В ансамблі є також малі форми: солісти, дуети, тріо.

Навчальна програма початкового, основного та вищого навчального рівнів спрямована на вивчення двох предметів: “Вокальний спів” та “Хореографія” та передбачає 7 років навчання:

 • 1-й рік – початковий рівень – 2 + 2 год. на тиждень (“Вокальний спів” + “Хореографія”);
 • 2-й рік – початковий рівень – 3 + 3 год. на тиждень;
 • 3-й рік – основний рівень – 6 + 3 год. на тиждень;
 • 4-й рік – основний рівень – 6 + 3 год. на тиждень;
 • 5-й рік – основний рівень – 6 + 4 год. на тиждень;
 • 6-й рік – основний рівень – 6 + 4 год. на тиждень;
 • 7-й рік – вищий рівень – 9 + 4 год. на тиждень.

На початковому навчальному рівні вихованці знайомляться з вокальним мистецтвом, навчаються виразного, грамотного виконання простих вокальних творів, знайомляться з основними поняттями в хореографії, з необхідністю узгодження танцювальних рухів із музикою, координації рухів рук та ніг.

Заняття основного навчального рівня передбачають розвиток музикального слуху, голосових даних. Здійснюється робота над багатоголоссям, гармонійним слухом, досягненням строю в ансамблі, створюються дуети, тріо, розширюється музичний репертуар. З хореографії розширюються знання про сценічну постановку музичних творів, основні засоби музичної виразності, вивчаються та відпрацьовуються хореографічні навички, методики виконання поз, вправ, обертів та комбінацій, формується уміння передавати емоційний стан за допомогою хореографічних поз та рухів.

Заняття вищого навчального рівня спрямовані на досягнення професійного звучання, чистоти строю ансамблю, спів а капела, полірування грамотно, впевнено імпровізувати, розширення музичного репертуару. Вихованці оволодівають технікою виконання матеріалу високого рівня складності, ознайомлюються з танцями в сучасних ритмах, джаз-модерн-танцями, кращими зразками світової та вітчизняної класичної та сучасної естрадної хореографії, новими видами й прийомами сучасної естрадної хореографії.

За 17 років існування колектив опанував широкий репертуар, що включає пісні вітчизняних і закордонних авторів, українські народні пісні в сучасних обробках та класичні твори. Ансамбль також плідно співпрацює з місцевими поетами та композиторами. Діти співають кількома мовами – українською, російською, англійською, латинською, виконують пісні в джазовому стилі («Небо у воді», В. Прихожая), поліфонічному («Аве Марія» Дж. Каччині), каноном («Donanobispacem» В. А. Моцарт).

Ансамбль проводить активну концертну діяльність, бере участь у багатьох міських концертах, благодійних заходах. Кожен виступ колективу – яскраве видовище, справжнє свято для дітей і батьків. «Труля-ля-та» завжди яскраво виступають на різноманітних конкурсах, оглядах, фестивалях.

У 1998 році вони стали переможцями міського конкурсу «Таланти твої, Україно» і були нагороджені дипломом І ступеня міського відділу освіти. У 1998 році і 1999 роках колектив здобув почесне право брати участь у відкритті «Всеукраїнського фестивалю «Кришталеві джерела» в м. Суми, за що отримав почесну відзнаку, взяв участь у відкритому шоу-турнірі «Рожева пантера – 99», став дипломантом Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські ігри – 99» (м. Скадовськ). Наступного року ансамбль успішно виступив на «Чорноморських іграх – 2000» (м. Скадовськ) і III Міжнародному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Зоряний світ» (м. Суми).

Солісти ансамблю є лауреатами V Всеукраїнського фестивалю «Місто дитячих посмішок» (м. Миколаїв, 1999), IV Міжнародного фестивалю дитячої творчості «День землі» (м. Кіровоград, 1999), I і II Міжнародних телевізійних фестивалів «Шелляле» (м. Сімферополь, 1999, 2000), лауреатами І ступеня ІІІ обласного конкурсу юних талантів «Чарівний світ» (м. Суми, 2000) та І обласного конкурсу юних вокалістів «Співоча веселка» (м. Суми, 2001), учасниками відбіркового туру телевізійного конкурсу «Утренняя звезда – Украина-2000» (м. Євпаторія). У червні 2004 року колектив став лауреатом Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Зоряний Крим» у м. Ялта, а в серпні 2004 року – дипломантом Міжнародного конкурсу дитячої та юнацької творчості

У 2005 році на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі пісні та музики «Золота нотка» (м. Дніпропетровськ) ансамбль став лауреатом І, ІІ і ІІІ ступенів у різних вікових категоріях.

Зразковий вокальний ансамбль «Труля-ля-та» також є лауреатом І ступеня ІІІ міського фестивалю юних талантів «Чарівний світ» у номінаціях «Солісти-вокалісти» та «Вокальні колективи» (м. Суми, 2005).

“Труля-ля-та” – лауреати І ступеня міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золотий лелека» (м. Миколаїв, 2006).

Вихованці колективу – лауреати І, ІІ і ІІІ премій міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Бегущие по волнам» (м. Євпаторія, 2006 – 2010), неодноразові переможці міжнародного фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Ялтинський берег» (м. Ялта, 2006 – 2009) і міжнародного фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «GRAND-PRIX of UKRAINE» (м. Одеса, 2008, 2009).

2007 року ансамбль став лауреатом міжнародного фестивалю естрадної творчості «Звёздный Крым» (м. Лівадія) і переможцем конкурсу дитячої та юнацької творчості «Срібне джерельце» (м. Кривий Ріг).

У 2010 році до відзнак вихованців колективу додались звання лауреатів І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу юних вокалістів «Пісня над Бугом» (м. Хмельницький) і володарів І та ІІІ місць IV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно!» (м. Одеса).

У 2011 ансамбль став володарем ІІ та ІІІ місця обласного конкурсу юних вокалістів «Співуча веселка» (м. Суми), лауреатом телевізійного міжнародного фестивалю вокального мистецтва «Ялтинский берег» (м. Ялта). Лауреат першої премії у VI міжнародному фестивалі-конкурсі «Славянськи венец» (Болгарія, м. Кранєво), володарі диплому 2 ступеня ХХI Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Срібне джерельце» (м. Кривий Ріг).

У 2012 році став володарем І місця міського конкурсу та обласного конкурсу юних вокалістів «Співуча веселка» (м. Суми). Ансамбль брав участь у VII міжнародному музичному фестивалі-конкурсі дітей та молоді «Свято весни» і став лауреатом 3 ступеня (Чехія, м. Прага).

 • Гран-прі на ХХІ Всеукраїнський конкурс-фестиваль для дітей та молоді “Різдвяні “Зоряні мости”.
 • ансамбль “Труля-ля-та” отримав дипломи у номінації “Естрадний вокал”: Лауреат І ступеню (категорія молодь) та Лауреат ІІ ступеню (І підліткова категорія) на ІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтва і творчості “Новорічна феєрія” (м. Дніпропетровськ)
 • ансамбль посів І місце у середній та ІІ у молодшій вікових групах на ІІ Всеукраїнському телевізійному фестивалі-конкурсі «Соловейко України» (м. Києві).

2013

 • участь у Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячої художньої творчості «Єдина родина» у Скадовську приніс II місце середній групі колективу. Крім того, колектив привіз дуже багато індивідуальних перемог.
 • I місце в номінації «Вокальний ансамбль» на XXIII Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Срібне Джерельце – 2013 (м. Кривий Ріг). Індивідуальних призових місць – три.

2014

 • на VIII Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно»(м. Одеса) вихованка ансамблю «Труля-ля-та» Даніела Чумакова посіла I місце, сольно виконавши фольклорну композицію.
 • на ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі театрального, інструментального, вокального та хореографічного мистецтва «Перлина Заходу» (м. Львів) «Труля-ля-та» вибороли ІІ місце як колектив (естрадний вокал, середня категорія), крім того, привезли 7 індивідуальних нагород.

2015

 • Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс юних вокалістів «Пісня над Бугом» (м. Хмельницький). Два I місця отримав ансамбль у молодшій та старшій віковій категоріях.
 • на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі інструментального, вокального та хореографічного мистецтва «Гірська квітка» (м. Івано-Франківськ) колектив «Труля-лят» отримав найвищу винагороду – перше місце у номінації «ансамбль».
 • на фестивалі дитячої та юнацької творчості «Срібне Джерельце» (м. Кривий Ріг) у номінації «Вокальне мистецтво» (класичне, народне, естрадне) ансамбль «Труля-ля-та» виборов три других і п’ять третіх місць.
 • І Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Осіння рапсодія» (м. Київ) приніс дві перемоги колективу в номінації «Вокальні ансамблі» – І місце в категорії 10-13 років та ІІ місце в категорії 7-9 років та 5 індивідуальних нагород.

У колективі за роки існування склалися свої традиції: святкування Дня народження ансамблю, творчі звіти перед батьками та громадськістю міста, відкриті заняття для батьків. Колектив є ініціатором і організатором проведення щорічного конкурсу естрадної пісні «Золотий апельсин», конкурсу дитячої творчості та краси «Міс Попелюшка».

Ансамбль «Труля-ля-та» відіграє важливу роль у здійсненні завдань організації художньої творчості дітей і молоді, підготовки до творчої діяльності, формуванні здатності керуватись естетичними принципами в житті та побуті. У колективі панує дружня і довірлива атмосфера, культивується чуйне ставлення один до одного. Ансамбль добре знають і люблять глядачі міста та області.