Мистецтво
Танці

Народний художній колектив Хореографічний ансамбль “Радість”

Марина Олександрівна Лебідь

керівник гуртка

АКОМПАНІАТОРИ:

Лариса Володимирівна Кочерова

Людмила Миколаївна Шатілова

Заняття хореографічного ансамблю “Радість” передбачають синтез класичної (як основи), народно-сценічної, стилізованої, дитячої та елементів сучасної хореографії з метою сприяння гармонійному розвитку хореографічних здібностей дітей різного віку.

У програмі навчання:

  • класичний танець;
  • народний танець;
  • сучасний стилізований танець.

Колектив було засновано 20 квітня 1982 року талановитою парою Іриною та Станіславом Тригуб. Саме діти запропонували назву колективу. Наразі керівником ансамблю є його випускниця – Лебідь Марина Олександрівна. Разом з хореографом багато років самовіддано та професійно працюють акомпаніатори: Кочерова Лариса Володимирівна та Шатілова Людмила Миколаївна.

Нині колектив працює за власними навчальними програмами з позашкільної освіти та охоплює дітей віком від 5 до 16 років.

Навчальна програма початкового, основного та вищого навчального рівнів передбачає 8 років навчання:

  • 1-й рік – початковий рівень – 4 год. на тиждень;
  • 2-й рік – початковий рівень – 6 год. на тиждень;
  • 3-й рік – основний рівень – 6 год. на тиждень;
  • 4-й рік – основний рівень – 8 год. на тиждень;
  • 5-й рік – основний рівень – 9 год. на тиждень;
  • 6-й рік – основний рівень – 10 год. на тиждень;
  • 7-й рік – вищий рівень – 12 год. на тиждень;
  • 8-й рік – вищий рівень – 12 год. на тиждень.

Перші два роки навчання спрямовані на формування початкових хореографічних навичок, засвоєння основ класичного танцю, нескладних танцювальних рухів народних танців, розвиток музичного ритму і творчого потенціалу дітей, поетапну фізичну підготовку. Вихованці набувають початкових навичок координації в елементарних вправах біля станка і на середині зали, оволодівають сюжетними та ігровими танцювальними композиціями.

На основному рівні навчання вивчаються та відпрацьовуються хореографічні навички, закріплюються знання, отримані на початковому рівні. Заняття з класичного танцю будується з екзерсисів біля станка та на середині зали, allegro, що є передумовою формування координації рухів, отримання апломбу, відточення постановки корпусу, рук і ніг, голови, розвитку виворотності ніг, вироблення сили та еластичності м’язів.

Під час навчання за вищим рівнем вдосконалюються, відточуються, ускладнюються рухи класичного танцю, розвивається відчуття свідомого, осмисленого виконання елементів танцю. Українському народно-сценічному танцю приділяється особлива увага, вихованці отримують знання про традиції та регіональні особливості танцювального мистецтва свого народу, впроваджуються стилізовані рухи та сучасні тенденції. Вихованці набувають навичок самостійної творчої роботи з постановки комбінацій і танцювальних етюдів.

Основою кожного заняття є класичний танець як основа всієї хореографії. Репертуар ансамблю охоплює особливості різних національностей таких країн, як Італія, Іспанія, США, Греція, Білорусь, Молдова, Болгарія, Польща, Азербайджан та інші. Але насамперед це українські танці різних регіонів. Завдяки їм вихованці мають можливість познайомитись із культурною спадщиною України, її характерним особливостями, її тонкощами навіть у вишивці.

Вихованці ансамблю за цей час стали переможцями багатьох Міжрегіональних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів та конкурсів. Їх було безліч… Але найяскравіший – це фестиваль в Америці (1994 р.). Колектив був нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти України, Подяками міського голови м. Суми та багатьма іншими.

За 2020-2021 навчальний рік ансамбль «Радість» отримав наступні нагороди:

  • Міжнародний конкурс «Пори року в Одесі. Квітнева зірка 2020»: «Гопак» – 1 місце;
  • Всеукраїнський марафон творчості в умовах карантину on-line «Stop Panic with Art»: «Гопак» – 1 місце;
  • Міжнародний конкурс українських танцювальних колективів та української діаспори «Танець. NET»: «Гопак» – 1 місце; «Хлопчачі забави» – 2 місце;
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Мамина гордість»: «Пташиний двір» – 2 місце; відзнака за найяскравіший сценічний костюм/образ;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс «ПАПА DanceFest»: «Святкова Україна» – Гран-прі та 1 місце; «Тарантела» – 1 місце; «Хлопчачі забави» – 1 місце; «Веселий єнот»; «Український перепляс» – 1 місце;
  • Всеукраїнський конкурс «Танцююча нація»: «Веселий єнот» – 1 місце; «Український перепляс» – 1 місце;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зірковий шанс»: “Тарантела” – 1 місце; “Хлопчачі забави” – 2 місце.

Ансамбль “Радість” було внесено до книги “Літопис майбутнього України”, присвяченої 30-тій річниці Незалежності України, видавництво м. Київ.

Але не тільки танцем займаються в «Радості»… У колективі ведуться заняття з хореографії з батьками. Це дуже поєднує батьків з дітьми. І найважливіше – в «Радісній» родині виховують людяність, чемність, культуру, традиції, взаємоповагу, гігієну та небайдужість до всього! Керівник завжди цікавиться, чим живе дитина, які труднощі в сім’ї, з друзями, у навчанні. Завжди допоможе словом та ділом. Вони мають свою традицію: кожного дня – обійми з дітьми після заняття!