03 Травня 2024 р. 12:50

Ювілейне засідання Клубу писанкарів відбулося 2 травня в Сумській Муніципальній галереї

Цьогоріч Сумському обласному Клубу писанкарів виповнюється 30 років! Він був створений на базі обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України 1994 року та ставив за мету відродження писанкарського мистецтва на теренах області. Керівник Клубу – Валентина Миколаївна Коздровська – керівник народного художнього колективу Студія образотворчого мистецтва “Країна мистецтва” Сумського Палацу дітей та юнацтва, керівник гуртка-методист, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

З перших засідань Клуб викликав неабиякий інтерес серед шанувальників народного мистецтва. Його відвідували цілими родинами: вчилися робити писачки, навчалися різним технікам «воскового» письма, знайомилися з регіональними особливостями цього виду мистецтва. Велику консультативну допомогу надавали мистецтвознавці І. Яніна, Л. Федевич, Є. Кочерженко.

Завдяки засіданням Клубу народні майстри мали змогу представляти свої роботи на Всеукраїнській виставці «Великодня писанка», що проводилася Національною спілкою майстрів народного мистецтва України. Трохи згодом виокремилися виконавці, що визначили для себе писанкарство провідним видом народної творчості та представляють Сумщину на різних культурно-мистецьких заходах.

За 30 років діяльності члени Клубу провели велику роботу щодо популяризації цього виду мистецтва. Майстер-класи з писанкарства проводяться на всіх мистецьких заходах міста й області, в установах, організаціях, школах, позашкільних закладах. Щороку напередодні Великодніх свят, в Чистий четвер, проводяться відкриті засідання Клубу, де всі охочі мають змогу побачити, як народжується писанка в руках майстра, спробувати написати її власноруч.

Цьогоріч 2 травня в Сумській муніципальній галереї зібралися майстри, педагоги, їх вихованці та батьки, відвідувачі галереї, щоб провести ювілейне, тридцяте засідання Клубу, поділитися своїми здобутками, майстерністю у написанні писанок.

У засіданні Клубу взяли участь педагоги Сумського Палацу дітей та юнацтва та їх вихованці з народного художнього колективу Студії ОМ “Країна мистецтва”, вихованці дитячої художньої школи ім. М. Лисенка, обласного Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, мистецтвознавці, містяни.

Зі словами привітання та щирої подяки майстрам за збереження народних традицій, виховання дітей та молоді засобами народного мистецтва виступили керівник Клубу Валентина Коздровська, мистецтвознавець Ірина Яніна, а голова обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Віталій Шум вручив майстрам грамоти.

Також з привітальним словом виступила Любов Ярцова, голова громадської організації «АРТ КРИЛА», яка подякувала педагогам народної студії образотворчого мистецтва за участь у мистецькому проєкті «Від витоків до сьогодення», проведених ними майстер-класів з писанкарства та вручила подяки від Управління молоді та спорту Сумської ОДА.

Засідання Клубу пройшло в теплій дружній атмосфері. Всі охочі мали змогу написати писанку, поспілкуватися з майстрами та отримати позитивний настрій у ці святкові дні.

#ПДЮ_90